Ehkki hambaarstiks õpitakse arstiteaduse tudengitega koos arstiteaduskonnas, ei saa tulevased stomatoloogid ülikooli lõppedes kaasa samas ulatuses õiguseid ravimite väljastamiseks kui arstiteaduse lõpetanud. Miks see nii on?
Seaduse kohaselt on hambaarstil õigus, märkides retseptile oma ametinimetuse, retseptiga välja kirjutada üksnes teatud ravimeid ja aineid: ravimid hammaste, igemete ja suulimaskesta lokaalseks raviks; antibakteriaalsed ained süsteemseks kasutamiseks; mittesteroidsed põletiku- ja reumavastased ained; antihistamiinsed ained süsteemseks kasutamiseks; etüülalkohol ning teised ravimid, mille kehtiva müügiloa andmisel kinnitatud näidustuseks on hammaste või suu haigused.
Seotud lood
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste sõnul hõlmab hetkel veel kooskõlastusringil olev ja pereõele retseptiõiguse andev seaduse muudatus vaid piiratud hulka ravimeid ja nende väljakirjutamisele on kehtestatud piirang – pereõel on ainult korduva retsepti väljakirjutamise õigus.
Eesti Hambaarstide Liit protesteerib eile sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas olukorra vastu, kus vaatamata õppimisele arstiteaduskonnas ei saa hambaarstid pärast ülikooli lõpetamist kaasa arstidega võrdses ulatuses retseptiväljastusõigust.
Soomes on takerdunud õdede retseptiõigus, kuna riik koolitust enam ei toeta ja õed ei saa garanteeritult ka soovitud palgatõusu, kirjutab Mediuutiset.fi.
Neli aastat tagasi oktoobri lõpul käisid õdede esindajad sotsiaalministeeriumis ametnikega arutamas, kas ja kuidas oleks neil võimalik saada õigus väljastada ravimiretsepte. Tänavu oktoobri lõpus saatis terviseminister eelnõu lõpuks kooskõlastusringile.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.