• 11.02.13, 10:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvamus: Kas arst võib ravida teadvusetut patsienti?

Üldiseks reegliks on, et patsiendi ravimiseks peab olema tema nõusolek. Mida teha aga siis, kui patsient on teadvusetu või ei ole võimeline muul põhjusel oma tahet avaldama, kirjutab advokaadibüroo Sorainen advokaat ja Oxfordi Ülikooli magister Mari Matjus Meditsiiniuudiste 5. veebruari lehes.
Tervishoiuteenuse osutamise lepingut õiguslikult reguleeriv võlaõigusseadus nimetab sellist patsienti otsustusvõimetuks. Käesolev artikkel puudutab patsienti, kes ei ole võimeline teadvusetu seisundi tõttu või muul põhjusel oma tahet avaldama, kuid tavaolukorras on igati adekvaatne ja võimeline kaaluma tervishoiuteenuse osutamisega seonduvaid riske.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 17:47
Kerkivas Tammsaare Tervisemajas saab sobivad pinnad ise luua
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele