Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Habicht: Me ei ole nii terved, et vähe kulutada
Eesti tervishoiu rahavajadus on objektiivne ja tõestatud, omaosaluse suurendamine ei tule kõne alla, kirjutab sotsiaalministeeriumi nõunik Triinu Habicht.
Sotsiaalministeeriumi nõunik Triin Habicht. Foto: ÄP: Raul Mee
Haigekassa enam kui 30 miljoni euro suuruses miinuses esimesel poolaastal ei ole midagi ootamatut – valdkonna sees on väga tõsine mure tervishoiu rahastamise küsimuses olnud juba üle kümne aasta, kirjutab Habicht Äripäevas.
Eraraviasutus suudab erinevalt suurhaiglatest raha tõhusamalt kasutada, leiab isiklikule kogemusele tuginedes rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov.
Inimesekeskne, patsiendikeskne, kliendikeskne, kasutajakeskne – kuuleme neid mõisteid igapäevaselt üha rohkem, sageli mõtlemata, mis ühe või teise sõna taga peitub ja mida see tervishoiusüsteemis tähendab.
Peaminister Taavi Rõivas kutsus terviseminister Jevgeni Ossinovski ja rahandusminister Sven Sesteri kolmapäevaks, 31. augustiks Stenbocki majja haigekassa ülekulutamise tõttu selgitusi andma.
Solidaarses tervishoius loeb ainult inimese vajadus abi saada ning pole määrav, kui palju on keegi maksnud ravikindlustusmaksu. See ongi põhimõtteline erinevus solidaarse ravikindlustuse ja erakindlustuse vahel.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.