Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Arstid saavad erialasele teabele ligi ka ravimireklaamita
Ravimivaldkonna kõiki reegleid on võimalik vaadata pelgalt kaubandusõigusena, aga seda ei tohiks teha, kuna see viib rumalate järeldusteni, kirjutab ravimiameti meditsiininõunik, Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-õppejõud Alar Irs.
Ravimiamet andis teada mullu kõige rohkem toetust saanud arstide nimed koos neid toetanud ravimifirmade nimedega ja toetussummadega. Esikolmikus on väga tuntud Eesti arstid, kes on sellise nimekirja tipus olnud ka varem.
2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitist on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest. Muudatus on teinud retseptiravimid neile inimestele taskukohasemaks ning hüvitise saamise mugavamaks. Riik on hüvitanud inimestele ravimeid kokku 1,9 miljoni euro eest.
Rangete ravimireklaami piirangute tõttu on nii ravimitootjad kui arstid keerulises olukorras, sest kehtivad reeglid lubavad ravimitootjal avaldada üksnes ravimiomaduste kokkuvõttega täielikus vastavuses olevat teavet, kirjutab advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat Katri Paas-Mohando (PhD).
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!