Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas märgib apteekritele kättesaadava raviinfo teemat kommenteerides, et ministeeriumil ei peaks olema kartust, et apteekrid infot vääralt kasutavad.
- Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas Foto: Andras Kralla
“Täna on apteegis olukord, kus me ei näe ei diagnoosikoodi, mis on õige nõustamise jaoks vajalik ega ka näiteks seda, et kui patsiendil retsepte enam pole, et kas ta on need korralikult välja ostnud või on keegi teine need välja ostnud või on need tal ära aegunud… et tegeleda näiteks ravimisoostumusega on see info väga oluline. Näha pole ka infot, kui arst on annust vahetanud. Patsiendil on olemas mitu ühe toimeinega ravimit erinevas annuses, tihtipeale ei tea patsient ise ka, et millist ta siis ikkagi võtma peab, lähtume sellest, et viiamane on õige, kuigi tavaliselt ikkagi anname kõigepealt ära ravimi vanemate reteptidega. Näiteid võib siia tooma jäädagi.
Seotud lood
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk tunnistas tänasel Meditsiiniuudiste ravimiseminaril apteekide omandipiirangutest rääkides, et veebruaris jõustunud ravimiseaduse muudatustest apteegisektorile tuleneda võivaid riske ei ole piisavalt maandatud ning kindlasti peaks neid teemasid veelkord arutama.
Muutustele ravimipoliitikas ja ravimiseaduses hinnangut andes peab nentima, et alates 2010. aastast puudub Eestis kehtiv ravimipoliitika. Seetõttu ei saa täna rääkida muudatustest ravimipoliitikas, vaid ad hoc korras tehtud üksikotsustest.
Pereõdede Ühing pöördus sotsiaalministeeriumi ja ravimiameti poole palvega viia seadusandlus vastavusse nõuetega pereõe tööle, mis näeb muuhulgas ette ravimialast nõustamist ning alates oktoobrist võimaldab ka teatud retsepte välja kirjutada.
Meditsiiniuudiste toimetus küsis apteekidega seotud ekspertidelt, milliseid tervishoiuteenuseid nemad apteegis osutada sooviksid ja kust peaks selle tarbeks raha tulema.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025