• 15.03.16, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Liis Rooväli: Mida teha ravikindlustusega?

Tartu Ülikooli tervishoiukorraluse lektor Liis Rooväli.
  • Tartu Ülikooli tervishoiukorraluse lektor Liis Rooväli. Foto: Sven Tupits
Möödunud kevadel võeti kiirkorras riigikogus vastu maksumuudatuste pakett, millega vähendatakse sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa maksemäära 2017. aastal praeguselt 13%lt 12,5%le ja 2018. aastal 12%le. Tekkiva haigekassa eelarve puudujäägi kompenseerimiseks hakkab rahandusministeerium iga kuu välja arvutama saamata jääva 0,5% ja 1% maksemäära summat ning kannab selle riigieelarve muude tulude arvelt siis igakuiselt ravikindlustuse eelarvesse. Tundub, justkui oleks hundid söönud ja lambad terved.

Seotud lood

Uudised
  • 29.02.16, 09:00
Ravimitootjate liit: tervisekulutuste katmiseks tuleb leida lisaks ravikindlustusele alternatiivseid vahendeid
Täna tähistatakse ülemaailmset haruldaste haiguste päeva. Ravimitootjate liidu sõnul tekib üha enam olukordi, kus ravikindlustusvahendite abil ei ole võimalik katta kõiki tervisekulutusi, mistõttu tuleb otsida ravi ja ravimite hüvitamiseks juurde alternatiivseid allikaid. Riik peab tagama ka harvikhaiguse diagnoosi saanule, et ravi hüvitamise otsus oleks kiire – harvikhaiguste ravimite rahastamist tuleb käsitleda teistmoodi kui tavaravimeid.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 08:00
Vesi, mis toetab tervist ja leevendab tervisehädasid
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele