Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Murruste: tüsistuste teke on sageli paratamatu
Meditsiinis on suhtekolmnurgas arst, patsient ja haigus. Patsient ja arst on alati ühel pool ning haigus on ühine vaenlane.
Meditsiiniteaduste valdkonna aasta üppejüud Marko Murruste. Foto: ut.ee
Enamasti tekib patsiendil arusaam, et ravi läks hästi. Vahel tekivad aga eriarvamused ja satutakse arstiga konflikti. Tavaliselt saab kõik alguse tüsistustest – patsient näeb, et paranemine ei olnud väga ladus ja ta hakkab mõtlema, kas ravi ikka oli hea ja arst teda aitas? Seetõttu ootame me vastutuskindlustuse ehk patsiendikaitse seadust sellistes sündmustes selgust looma.
Esitatud VTK alusel on raske võtta kindlat seisukohta, kas toetada kavandatavat uut tervishoiuteenuse osutaja (TTO) vastutuskindlustuse süsteemi või mitte, kuna mitmes olulises küsimuses puudub ühene lahendus, leiab oma arvamuses sotsiaalministeeriumile Arstide liit.
Vastutuskindlustuse teema on jõudnud faasi, kus on algamas seaduseelnõu väljatöötamine. Tulemusi aga veel järgmiseks aastaks oodata pole, rääkis Arstide Päevadel sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel.
Fertilitase juht naistearst Ivo Saarma saatis oma patsiendiga juhtunud tüsistuse asjus pöördumise, milles kahetseb väga juhtunut ja möönab, et on sellest palju õppinud.