• 13.06.08, 10:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Personaalne meditsiin võib tulla kiiremini kui oskame uskuda

Tel-Avivi Ülikooli teadlane David Gurwitz kõneles eile õhtul Tartu Ülikooli aulas personaalsest meditsiinist, avades sellega rahvusvahelise geenifoorumi, kirjutas Tartu Postimees.
Ta on keskendunud vastuste leidmisele näiteks niisugustele küsimustele, miks mõne patsiendi puhul on konkreetne ravim tõhus, teisele mõjub aga kui hane selga vesi. Või miks mõnel rohul on ühe patsiendi suhtes ohtlikke kõrvalmõjusid, teise suhtes aga mitte.

Seotud lood

Uudised
  • 12.06.08, 17:22
Geenifoorumil tuleb kõne alla personaalne meditsiin
Kui kaugel on aeg, mil arst saab tõve korral välja kirjutada personaalselt meile mõeldud ravimi? Milliseid andmeid talletatakse biopankades? Mis on nn kellageenid? Täna algab Tartus 8. rahvusvaheline geenifoorum, kus maailma tippgeneetikud arutlevad just neil ja paljudel teistel teemadel.
Uudised
  • 08.02.11, 09:56
Irs: bioloogilised ravimid nõuavad kestvat tähelepanu
Ravimiameti peadirektori asetäitja Alar Irs ütles eile Tartus toiminud meditsiinikonverentsil, et bioloogilised ravimid on nagu ravimid ikka – neil on oma kasu ja kahju. Ta ei eitanud, et paljude haiguste puhul on need parandanud ravivõimalusi, kuid nende tarvitamine pole murevaba ning viimast tuleb arvestada.
Uudised
  • 07.09.11, 14:43
Everaus: vaid 60% ravimitest on efektiivsed
Teaduse edusammud annavad lootust, et arstid suudavad üha enam mõista inimeste geneetilist, valgulist ja ainevahetuslikku isikupära ning võtta seda ravis rohkem arvesse. Personaliseeritud meditsiinist räägib Hele Everaus Tartu Ülikoolist.
Uudised
  • 26.01.12, 07:00
Uus bioloogia rajab teed personaalsele meditsiinile
Meditsiini ja biomeditsiini uuringud on jõudnud tasemele, mis on toonud käegakatsutavasse kaugusesse võimaluse mõõta ja tõlgendada haigusi põhjustavaid protsesse juba molekulide tasandil, kinnitab Tartu Ülikooli professor Johan Björkegren koos USA kolleegi Eric Schadtiga.
Töökuulutused
  • 09.12.24, 14:40
Regionaalhaigla otsib arsti gastroenteroloogia-keskusesse
Kandideerimine kuni: 09.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele