• 01.09.08, 12:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Peaproviisor: Kui apteek ei ole tervishoiuasutus, mis ta siis on?

Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv tuletas hiljutisel Äripäeva ravimiseminaril meelde, et vaatamata Eesti tervishoiusüsteemi parimale hinna-kvaliteedi suhtele Euroopas, oleme tervisenäitajatelt viimaste hulgas. „Seost elulemuse vähenemise ja apteekrite tegevuse vahel ei ole tuvastatud, mis ei tähenda, et see puudub,“ tunnistas Sarv.
Olulisi probleeme on ravimite väljastamisega. Kui eelmisel aastal väljastati neid Eestis ligi 2,6 miljardi krooni eest, siis WHO hinnangu kohaselt ei täitnud 2/3 ravimeist oma eesmärki. „Kas see tähendab, et umbes 1.7 miljardit on läinud tühja?“ küsis Sarv. Lisaks jäi realiseerimata 30 kuni 50% arstide poolt väljastatud retseptidest. „Haigekassale on see number ilmselt hea uudis, patsiendi jaoks ühest küljest hea, teisest küljest halb - sõltub potentsiaalsest ravimist,“ arutles proviisor naljaga pooleks.

Seotud lood

Uudised
  • 29.08.08, 08:00
Käsimüügiravimeid on plaanis müüma hakata ka internetiapteekides
Ravimimüük internetiapteekides on tänaseks juba käivitunud näiteks farma24 näol, mis on veebipõhist ravimimüüki teinud juba viimased paar aastat. Retsepti- ja käsimüügiravimeid veebiapteegis aga müüa ei saa, sest Eesti seadused seda ei luba.
Uudised
  • 27.01.09, 09:32
Apteeke ähvardab vigase määruse tõttu pankrot
Sotsiaalministeeriumi ametnike suutmatuse tõttu muuta ravimite piirhindu reguleerivat määrust kauplevad paljud apteegid kahjumiga ning silme ees terendab pankrot.
Uudised
  • 26.05.08, 09:54
Apteekri nõu teeb kauba kalliks
Miks peaks inimene ostma hambaharja kaubakeskusega sama katuse all olevast apteegist 50 krooniga, kui sama hambahari maksab paar sammu kõrval asuvas poes 30 krooni? Apteek müüb erialaspetsialisti nõuannet, mida kaubakeskusest ei saa, põhjendavad apteegid.
Uudised
  • 19.02.08, 00:00
Apteegi avamise piirang linnas ei vii apteeke maale
Kuni 2005.a lõpuni võis Eesti linnades uusi apteeke avada sõltumata ümbruskonna elanikkonna arvust ja konkurentide lähedusest. Alates 1. jaanuarist 2006 ei tohi uut apteeki avada linnades, kui seal on vähem kui 3000 inimest ühe apteegi kohta ning maal, kui 1 km raadiuses juba on apteek. Seaduseparanduse esitajad lootsid, et kui linna ei saa teha, siis tehakse uus apteek maale, aga ka jätkusuutlike ning majandamisvõimeliste apteekide olemasolu tagamise lootuses.
Töökuulutused
  • 06.01.25, 17:51
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib arsti erakorralise meditsiini keskusesse
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele