Eesti arstide tööaeg ja –koormus on
viimastel kuudel valdavalt kasvanud ja muutunud senisest stressirohkemaks.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini arst Mare Liigeri sõnul on viimastel kuudel eriti kasvanud kiirabitöötajate koormus ja stress, sest kiirabi ülesandeks on jäetud maapiirkondade inimestele koduvisiitide tegemine, perearstidele, omavalitsustele ja haiglatele transpordi korraldamine ja aina enam ka sotsiaaltöö. „Kiirabi on mõnus puhver rahapuuduses vaevlevale sotsiaal- ja meditsiinisüsteemile, mis võimaldab kujutleda, et kõik on ikkagi kontrolli alla.“
Seotud lood
Enamik haiglaid on uute töölepingutega
ühele poole saanud: radioloogid ja radioloogiatehnikud on kirjutanud alla
paberile, mis kohustab neid 33% võrra rohkem töötama, kuid tunnitasu on
seejuures väiksem.
Tavapärase täistööajaga (35–40 tundi nädalas) töötas 26 protsenti töötajatest, selgub statistikaameti täna ilmunud kogumikust «Eesti rahvastiku ajakasutus», vahendas E24.
Haiglajuhid ei usu kutseliitude ideesse normeerida meedikute tööaega üle riigi ühtmoodi. Nad leiavad, et kõige paremini toimib töötingimuste määramisel tavapärane tööandja ja töövõtja vaheline palgakokkulepe.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.