• 21.10.09, 16:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kauane luti imemine kahjustab kõnevõimet

Hiljutine teadusuuring paljastas, et lapsed, kes imevad pärast kolmandat eluaastat veel sõrmi, pudelit või lutti, kannatavad kolm korda tõenäolisemalt kõneprobleemide käes.
Ajakirjas Biomedcentral Pediatrics avaldatud uurimuse raames paluti lapsevanematel täita küsimustikud oma laste kohta, kelle kõnet seejärel hinnati ja suuõõsi uuriti, vahendas teadusportaal Forte. 128 kolme- kuni viieaastase Patagoonia koolieeliku käitumist uurinud projekti juhatas Washingtoni ülikooli teadur Clarita Barbosa.

Seotud lood

Uudised
  • 05.02.09, 13:19
Laste hambaravi lepingumahud on alatäidetud
Eesti Haigekassa andmeil on Eestis laste hambaravi osas olnud läbi aastate lepingumahtude alatäitmise tendents. Erandiks on selles osas olnud Tartu piirkond.
Uudised
  • 03.05.05, 01:00
Laste hambaravi teema tõi tudengitele preemiareisi
Hambaravitudengite kevadseminar saadab parimad tudengiettekannete autorid jaanipäeva ajal Peterburi konverentsile.
Uudised
  • 27.08.08, 08:00
Hambaarstid tõdevad kurvalt, et Eesti laste hambad on katki
Mälestus nõukogudeaegsest urisevast hambapuurist ajab tolle aja lapsi siiani judisema. Tänapäevased puurid siristavad aga õrnalt kui ritsikad ja võiks arvata, et aastakümneid nõukogude inimese tunnuseks olnud kehvad hambad on ajalugu.
Uudised
  • 18.06.10, 17:24
Soome stomatoloog: lutt kahjustab lapse hambaid
Lapsele pidev luti andmine suurendab tunduvalt kaarieseriski, sest luti imemine aeglustab lapse suu iseeneseslikku puhastumist.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele