• 21.05.10, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestlaste informeeritus elundidoonorlusest on madal

Tartu Ülikooli transplantatsiooni koordinaator Pärt Prommik leidis, et elundidoonorlust võiks kindlasti praegusest rohkem propageerida.
«Näiteks on meil olnud ainult üks doonor, kellel on olnud doonorkaart täidetud. Neerusiirdamist ootab aga hetkel 43 inimest ja maksasiirdamist kaks inimest,» rääkis Pärt Prommik Postimehele. Eelmisel aastal tuli neerusiirdamise ootelehele sama palju inimesi, kui neere siirdati ehk 53.

Seotud lood

Uudised
  • 24.12.10, 08:08
Elundidoonorluses hulk lahendamata küsimusi
Organi siirdamine on mõne haiguse puhul ainuke elu päästev ravimeetod. Kahjuks tingib Eesti väiksus olukorra, kus riigikeskse siirdamissüsteemi tõttu ei jõua paljud patsiendid organit ära oodata. Nad surevad enne või muutub nende seisund nii kriitiliseks, et siirdamine olukorda ei paranda.
Uudised
  • 14.01.11, 08:55
Soome loodab Eestist luuüdidoonoreid
Soome Punase Risti Verekeskus on sõlminud Tartu kliinikumi siirdamiskeskusega koostööleppe, millega Eestist pärit luuüdidoonorid registreeritakse Soome vastavas registris, kirjutab Mediuutiset.fi.
Uudised
  • 21.05.10, 08:00
EL võttis vastu uued reeglid organite siirdamiseks
Euroopa Liidu liikmesriikidel tuleb luua asutused, kelle ülesandeks on tagada siirdamiseks mõeldud organite kvaliteet ja ohutus.
Uudised
  • 23.05.10, 11:32
Eesti peab hakkama elundidoonorite üle arvet pidama
Sel nädalal Euroopa Parlamendis vastu võetud direktiiv elundisiirdamist soodustav kord kohustab Eestit hakata pidama arvet elusdoonorite üle.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 08:00
Vesi, mis toetab tervist ja leevendab tervisehädasid
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele