• 16.07.10, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viljatusravi arst saab suurema otsustusõiguse

Valitsus toetas neljapäeval sotsiaalministeeriumi eelnõu, mis laiendab kunstliku viljastamise tervishoiuteenust saavate naiste ringi ja arst hakkab ise otsustama, kas naise haigus takistab ravi.
Eelnõu on arutlusel olnud ka Riigikogu sotsiaalkomisjonis. Uue eelnõuga muutub kehtetuks säte, mis loetleb kunstliku viljastamise vastunäidustused. Kuna tegelikkusele vastav vastunäidustuste loetelu on ajas muutuv, ei ole kehtiva regulatsiooni alusel võimalik teha kunstlikku viljastamist neile patsientidele, kellel seaduse koostajate hinnangul tegelikult selleks tänapäevaste teadmiste järgi vastunäidustust ei ole.

Seotud lood

Uudised
  • 05.06.09, 14:25
Viljatusravi saajate hulk maailmas kasvab
Ülemaailmse raporti põhjal kasutatakse kunstlikku viljastamist üha enam, kuid suurimaks probleemiks on siiani mitme embrüo siirdamisega seotud probleemid.
Uudised
  • 06.06.09, 13:09
Viljatusraviklaster sai EASilt 120 miljonit
Riik panustas loodavasse reproduktiivmeditsiini ja -bioloogia arenduskeskusesse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu 120 miljonit krooni.
Uudised
  • 25.03.11, 12:14
Teadlased annavad viljatutele meestele uut lootust
Jaapani teadlased astusid suure sammu, mis esmapilgu näib isegi võimatuna. Nimelt õnnestus neil katseklaasis toota imetajate viljastumisvõimelisi spermatosoide.
Uudised
  • 19.10.11, 11:01
Korduvate nurisünnituste ja viljatuse taga sama ensüüm
Teadlased on avastanud ensüümi, mis toimib kui viljakuse "lüliti". Nimelt seostub viimase uurimuse kohaselt valgu SGK1 kõrge tase emaka limaskestas naise viljatusega. Ensüümi puudus paneb aga naise suuremasse nurisünnituse tekke ohtu. Avastus võib mõjutada tuleviku viljatusravi, aidata korduvate raseduse katkemistega naisi ja viia isegi uute kontratseptiivide loomiseni, kirjutas ERR-i teadusportaal.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele