• 16.09.10, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lühinägelikke aitab geeniravi

Kuigi enamasti on lühinägelikkus suhteliselt ohutu, võib see kahel kuni kolmel protsendil seda põdevatest inimestest põhjustada võrkkesta irdumist või glaukoomi ning viia lõpuks pimedaks jäämiseni. Duke’i ülikooli meditsiinikeskuse teadlased avastasid geeni, mis on seotud lühinägelikkusega.
«Silm on geeniteraapiaks sobiv organ, sest selle ruumala on väike ja organ ise selgelt piiritletud, mille tulemusena ravi saab kontsentreeritult mõjuda just silma sees,» ütles uurimuse esimene autor Terri Young.

Seotud lood

Uudised
  • 17.09.10, 14:04
Riin Tamm testib ravimite sobivust geenide abil
Järgmisel kevadel kaitseb oma doktoritööd Riin Tamm (29), kes oskab juba praegu geene testides vastata küsimusele, miks mõni ravim ühele inimesele sobib ja teisele mitte.
Uudised
  • 16.05.12, 12:06
Kuni 90 protsenti Aasia koolilastest on lühinägelikud?
Uurijad süüdistavad akadeemilist auahnust: ülemäärane tubasele õppimisele kulutatud aeg ja vähene viibimine õues eredas päiksevalguses rikub laste silmanägemise terveks eluks, vahendas Forte.
Uudised
  • 28.12.09, 15:24
Lühinägelikkus on ameeriklaste seas pea poole võrra kasvanud
Viimastel aastatel on Ameerikas tekkinud prillipoode nagu seeni peale vihma. Põhjuseks ameeriklaste seas üha süvenev lühinägelikkus, kirjutas The New York Times.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele