• 01.06.11, 10:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ravi aluseks on usaldus

Viimasel ajal on teravalt päevakorda kerkinud ravimite hind ja vajadus patsientide omaosalust vähendada.
Värskeim viide vajadusele diskussiooni arendada tuli läbi läbi OECD raporti, kus Eestile heideti ette vähest odavate geneeriliste ravimite kasutamist. Samale on viidanud varem ka WHO. Samuti on mitmed arstid täheldanud, et majandussurutise ajal jätavad patsiendid varasemast rohkem ravimeid välja ostmata ning seda vaatamata riigipoolsele odavama ravimi eelistamise kampaaniale.

Seotud lood

Uudised
  • 24.05.11, 08:00
Ministeerium: omaosalus väiksemaks
Plaani kuulub veel 50protsendise soodusmääraga retseptiravimite 12,79 eurose piirmäära kaotamine, kuid selles osas puudub üksmeel haigekassaga. Veel kuulub meetmesse retseptitasu vähendamine ja ravimite käibemaksu alandamine, kuid neid pole ministeerium veel tõsiselt kaalunud.
Uudised
  • 15.03.11, 11:23
Omaosalus soodusravimite ostmisel esmakordselt languses
Mullu maksid eestimaalased ühe soodusretsepti eest keskmiselt 0,32 eurot (5 krooni) vähem kui 2009. aastal. Samas kasvas inimeste hulk, kes kasutasid ravimeid krooniliste ja raskekujuliste haiguste raviks, samuti suurenes ühe inimese kohta aasta jooksul ostetud soodusretseptide arv.
Uudised
  • 04.06.11, 12:46
Ravimid ei saagi enam maailma muuta
Ravimitootjate liidu juht Riho Tapfer leidis et väide, nagu arengukavad ja dokumendid ei töötaks, on müüt.
Uudised
  • 05.06.11, 12:20
Müügiloa saamise ja turule jõudmise vahel suured käärid
Ravimiameti ravimite osakonna juhataja asetäitja Ott Laiuse sõnul tegelevad nad ravimi puhul tegelikult kõigega peale hinna.
Uudised
  • 01.06.11, 12:06
Hinda peavad alandama ka teised osapooled
Paide Vee apteegi apteeker ja Apteekrite Liidu esinaine Kai Kimmeli sõnul kerkis ravimite omaosaluse vähendamine päevakorrale pärast WHO raportit, milles öeldi, et see on Eestis liiga suur - 43-45%.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele