• 13.09.11, 14:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvamus: Tugevalt lonkav ravikindlustus vajab lisasambaid

Solidaarsusel põhinev ühesambane Eesti ravikindlustus tuleks paremini toestada, sest vastasel juhul ei tule ühiskond üha kulukama meditsiinisüsteemi äratoitmisega enam toime.
Vähemalt kord aastas tuleb arstide ametiühing avalikkuse ette ähvardusega, et kui meedikute palk järgneval aastal mõnikümmend protsenti ei kasva, hakatakse streikima ja minnakse Soome tööle. Arstitudengid annavad teada, et ei näe Eestis perspektiivi, ja küsitluse tulemusel kavatseb enamik asuda tööle välismaal.

Seotud lood

Uudised
  • 05.03.10, 08:43
Ravikindlustus ei ole alati solidaarne
Mis torkab Eesti tervishoiu rahastamise juures silma? Eeskätt see, et palgatöötajate panus on ülisuur, kirjutas Eesti Päevaleht.
Uudised
  • 10.11.09, 08:31
Idee: igale isikule oma ravikindlustuskonto
Ravikindlustuskonto paneks inimesed oma tervist rohkem hindama, kuna selleks, et mitte liiga palju maksta, mõtleks inimene rohkem tervislikele eluviisidele, kirjutas Eesti Päevaleht.
Uudised
  • 05.03.10, 14:39
Kindlustusseltside liit: eraravikindlustus väldiks tervishoiusüsteemi kokkukukkumist
Kindlustusseltside liidu hinnangul väldiks igale inimesele ravikindlustuskonto loomine Eesti tervishoiusüsteemi kokkukukkumist, mille eest hoiatavad rahvusvahelised eksperdid.
Uudised
  • 07.09.11, 15:28
Ravikindlustusmaksust võiks osa minna isiklikule tervisekontole
Inimgeograaf Rivo Noorkõiv käis välja idee luua solidaarse ravikindlustuse kõrvale inimese isiklik tervisekonto, mis ergutaks inimesi rohkem enda tervise eest hoolitsema ja annaks ka võimaluse ise valida, millist tervishoiuteenust oma kogutud terviseraha eest osta, kirjutas Postimees.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele