Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Uus puude ja püsiva töövõimetuse menetlus lihtsustab arstide tööd
Reedel jõustusid puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse ja riikliku pensionikindlustuse seaduse muudatused, mille kohaselt käivitub perearstide töö lihtsustamiseks elektrooniline terviseandmete edastamise süsteem puude raskusastme ja püsiva töövõimetuse määramiseks.
„Jõustunud muudatus annab perearstidele selge signaali, et kui inimeste terviseandmed on korrektselt kantud elektroonilisse tervise infosüsteemi, pole vaja täiendavalt enam puude või püsiva töövõimetuse vormistamiseks isiku kohta terviseseisundi kirjeldust koostada,“ selgitas sotsiaalminister Hanno Pevkur.
Viimasel paaril aastal on pisitasa kasvanud nende inimeste arv, kelle puude taotlemise avaldus jäetakse rahuldamata. Samas kasvab kiiresti puude saanute arv.
Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse
ja riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seadus (159 SE II) läbis täna
riigikogus teise lugemise. Kolmas lugemine seisab ees juba sel neljapäeval 8.
märtsil.
Rehabilitatsiooniteenust on viimastel aastatel saanud hulk inimesi, kel tegelikult ei pruugi puuet üldse ollagi, ütleb äsja loodud Eesti Rehabilitatsiooniasutuste Liidu juht Ahti Kallaste. Tõelised abivajajad võivad aga niimoodi rehabilitatsioonist ilma jääda, kirjutab Tarbija24.
Perearstide tööd lihtsustav puude ja
töövõimetuse vormistamise korra muutus peaks jõustuma 1. juulist, perearstid
tahavad uuele süsteemile aga juba 1. märtsist üle minna.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!