• 20.07.12, 10:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tehiselu on kohe tulemas

Juba lähiajal on võimalik luua tehisorganisme, mille genoomijärjestus on kokku pandud arvutis ning mis ei sarnane looduses olemasolevatele elusorganismidele.
Biotehnoloogia valdkonnas maailmas üks tuntumaid teadlasi J. Craig Venteri instituudis on töös kolm erinevat tehisorganismi ja kui üks neist peaks töötama, siis on tehiselu loomiseks kõik teed avatud. “Loodetavasti juba sel aastal,” ütles ta.

Seotud lood

Uudised
  • 10.02.14, 07:00
Euroopa teadlased: tehisjäse annab kompimisvõime
Itaalia, Taani ja Šveitsi teadlased esitlevad uues töös kunstjäset, mis võimaldas üheksa aastat tagasi ilutulestikuõnnetuses oma käe kaotanud taanlasel kompimise teel taas esemete tekstuuri ja kuju tajuda ning näiteks pesapalli apelsinist eristada, vahendas teadus.err.ee.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 17:47
Kerkivas Tammsaare Tervisemajas saab sobivad pinnad ise luua
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele