• 30.08.12, 12:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaapani teadlased: vereproov annab aimu kehakellast

Usaldusväärseim meetod individuaalse ööpäevarütmi leidmiseks põhineb veres leiduvate hormoonide kortisooli või melatoniini taseme mõõtmisel. Samas tuleb seda teha 24 tunni vältel ning vereproove võetakse iga tunni järel, mis muudab meetodi aeglaseks ja ebamugavaks, vahendas ERRi teadusportaal.
Jaapani teadlasi eesotsas Takeya Kasukawa'ga see ei rahuldanud. Nad otsustasid nad jälgida kõiki hõlpsasti registreeritavaid veres leiduvate molekulide hulga muutumist 24-tunnise tsükli jooksul. Eelnevalt olid nad säärase molekulaarkella toimimist kinnitanud hiirtel. Kuuelt vabatahtlikult regulaarselt võetud vereproovide alusel suutsid nad tuletada 58 erineva aminohappe ja hormooni hulga muutuse 24-tunnise tsükli vältel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.11.24, 17:26
Kehahooldustooted, mis toetavad tervist talveperioodil
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele