Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ennetajad: alkoholipoliitika roheline raamat on liiga üldsõnaline
Esmaspäeval 14. jaanuaril esitlevad Terve Eesti SA, Eesti Tervise Fond ja Eesti Arstide Liit täiendettepanekuid alkoholipoliitika rohelisele raamatule.
Esitlusel analüüsivad alkoholist tingitud kahjusid, sotsiaalministeeriumis valminud alkoholipoliitika rohelist raamatut ning esitavad ettepanekud tõenduspõhisteks alkoholitarbimist vähendavateks meetmeteks Terve Eesti SA tegevjuht Keit Fomotškin, Eesti Tervise Fondi esindaja Eero Merilind ja Eesti Arstide Liidu esindaja Andrus Lipand. Ettepanekud sisaldavad alkoholi kättesaadavust, turundust ja hinda reguleerivaid tegevusi.
Praeguse alkoholipoliitika eesmärgiks ei ole rahvastiku püsimajäämine, inimeste heaolu ega laste ellujäämine, vaid alkoholitootjate kasum, leiab Anu Kasmel, Maailma Terviseedenduse Assotsiatsiooni asepresident, vahendas Tarbija24.
Sarnaselt Eestiga kurdavad ka Soome spetsialistid, et alkoholiravile ei pöörata kuigi suurt tähelepanu, kuigi alkohoolikutest puudu ei ole, kirjutas Mediuutiset.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas ütles eile Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustiku NordAN konverentsil, et sotsiaalministeeriumi koostatav alkoholipoliitika roheline raamat jõuab lähima kuu jooksul valitsusse.