Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Suurim terviserisk tulevikus: pole head ravi
Uute antibiootikumide puudus ja inimeste vastuvõtmatus olemasolevale ravile on järgmiste aastakümnete suurimaks terviseriskiks, kirjutab EPL.
Möödunud nädalal avaldas Briti kõrgem meditsiiniametnik Sally Davies, et järgmisel 20 aastal on terrorismist kordi suurem oht uute antibiootikumide puudus ning inimeste vastuvõtmatus vanade ravile.
Antibiootikumidele resistentsete infektsioonide sagenemist saab ohtlikkuselt võrreldada kliima soojenemisega, ütles Inglismaa juhtiv tervishoiuametnik professor Dame Sally Davies, vahendas ERR.
67-aastane norralanna Lill-Karin Skaret oli
2010. aasta märtsis teel India Kochi sadamalinna lähedal asuvasse järveäärsesse
suvilasse, kui tema auto veokiga kokku põrkas. Ta viidi kiiresti Amrita
Meditsiiniinstituuti, parem jalg murtud ja tehispuusaliiges niivõrd kahjustatud,
et selle asendamine nõudis 12-tunnist operatsiooni.
Suurbritannia kõrgem meditsiiniametnik Sally Davies hoiatas, et antibiootikumiresistentsusest on saanud katastroofiline oht. Kui kogu maailm ei panusta teadustööle ja uute ravimite väljatöötamisele, võib tulevikus iga väiksemgi operatsioon kujuneda eluohtlikuks infektsioonide tõttu, mida ei osata ravida, kirjutas Tarbija24 .
Maailma terviseorganisatsioon (WHO)
hoiatab, et antibiootikumide mõju väheneb lähitulevikus drastiliselt, kuna isegi
tavalisi nakkusi põhjustavad mikroobid ei allu ravimitele.