Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sügisel rakenduv direktiiv võib tõsta ravi hindasid
Euroliidu kodanike jaoks muutub sügisest oluliselt lihtsamaks teise riiki ravile sõitmine ning Eestis võib see kaasa tuua kallimad hinnad ja pikemad järjekorrad, vahendas ERR.
"Jah, teoreetiliselt võivad sellised mõjud olla," vastas sotsiaalministeeriumi asekantsler Ivi Normet Vikerraadio küsimusele, kas direktiiv võib kasvatada hindu ja järjekordi.
Kui Eestis on piiriülese tervishoiu direktiivi hõlmav tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu riigikogu täiskogu päevakorras 8. oktoobril, siis Soomes anti valitsuse ettepanek piiriülese direktiivi rakendamiseks parlamendile üle 12. septembril.
Eestisse, eriti Valga haiglasse tuleb arstiabi otsima järjest enam piiriäärseid lätlasi. Sotsiaalministeeriumi hinnangul suurendab Läti patsientide hulka veelgi sügisel jõustuv üle-euroopaline patsientide vaba liikumise direktiiv, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".
Varsti juba aasta kasutusel olnud võimalus
vabalt tervishoiuteenuse osutajat valida ei ole soomlaste seas kuigi menukaks
osutunud, kirjutas Mediuutiset märtsi alguses. Näiteks Tamperes on
tervisekeskust vahetanud vähem kui üks protsent patsientidest.
Eesti Perearstide Selts (EPS) on osalenud sotsiaalministeeriumi töökoosolekutel, kus arutusel piiriülese tervishoiu direktiivi käivitumine 25. oktoobril, sellega seotud seadusemuudatused ja ka nõudmised tervishoiutöötajatele, kuid praegu on veel palju selgusetust.