Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ralf Allikvee: geenikaart ei ole personaalne meditsiin
Ida-Tallinna Keskhaigla juht Ralf Allikvee kirjutas Postimehes, et geenianalüüs ei paranda inimese tervist, kuid vastupidiselt soovitud kokkuhoiule tekitab kulusid mitu korda juurde.
See kirjatükk on sündinud siirast kadedusest. Oleks ometi tervishoiul selline müügimees ja kõneisik nagu akadeemik ja geeniteadlane Andres Metspalu. Kui tema räägiks valitsusliikmete kõnedesse ja lubadustesse meie haigete soovid ja tervishoiu vajadused, siis haiged unustaks järjekorrad ning arstid-õed ei peaks palga pärast streikima.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni tänasel istungil tutvustas Eesti Geenivaramu direktor professor Andres Metspalu personaalse meditsiini rakendamise võimalusi. Tema nägemuses on Eestis tekkinud vajadus, aga ka võimalused personaalse tervishoiu juurutamiseks.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas ütles eile sotsiaalkomisjoni avalikul istungil kõneledes, et Sotsiaalministeerium soovib kaasa aidata personaalse meditsiini kui tulevikuvõimaluse juurutamisele Eestis.
10. ja 11. oktoobril tähistab Tartu ülikooli arstiteaduskond 381. aastapäeva teaduskonverentsi ja psühhoneurofarmakoloogia loengupäevaga. Teaduskonverentsil peab akadeemilise loengu „Molekulaardiagnostika – personaalmeditsiini alus“ rakubioloog ja juhtivteadur Toomas Neuman. Reedel antakse üle ka arstiteaduskonna medalid.