Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste elus on suurt rolli mänginud lapsed ja maaelu. Paluste pole küll pärit arstide suguvõsast, kuid lastearstiks õppimine tundus ainuvõimalik tee. Maal aga on Paluste elanud ja töötanud suure osa oma elust ning saanud maitsta maa-arsti rasket tööd.
Paluste ütleb, et soov lastearstiks saada lihtsalt tekkis ühel hetkel ning siis ei olnudki enam muud valikut kui seda õppima asuda. Takistuseks polnud isegi suur konkurss, mis ülikoolis sellele alale oli. "Lapsed on minu jaoks väga sümpaatsed inimesed, kohe vastsündinu east peale. Ma ei mõistnud kunagi neid täiskasvanute arste, kes ütlesid, et lastega on üks igavene häda, et nad ei oska infot anda ja ei saa aru, mis tal viga," ütleb Paluste.
Seotud lood
25. oktoobril jõustuva piiriüleste tervishoiuteenuste direktiivi puhul on kõige rohkem peamurdmist olnud piiriülestele patsientidele rakendatava hinna küsimusega: kas see peaks Eesti oludes olema haigekassa või n-ö isemaksjate hind.
Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega Eestis rakendatakse patsientide vaba liikumise direktiivi põhimõtted. Selle jõustumisel on Eesti patsiendil võimalus saada plaanilist tervishoiuteenust igas Euroopa Liidu liikmesriigis ning taotleda hiljem ravikulude hüvitamist Eesti Haigekassalt.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.