Põhja-Eesti Regionaalhaigla endokrinoloogi Anu Ambose sõnul on tema erialal umbes 20% esmastest konsultatsioonidest sellised, mille oleks saanud lahendada perearst. Ta loodab, et e-konsultatsiooni abiga on võimalik põhjendamatuid visiite eriarsti juurde vähendada.
Terviseamet viis 2013. aastal koostöös Eesti Haigekassaga läbi ravijärjekordade uuringu, mille eesmärgiks oli välja selgitada pikkade ambulatoorsete ravijärjekordade põhjuseid ning leida võimalikke lahendusi. Uuringust selgus muuhulgas, et põhjendamatuid visiite, eriti kui tegu on hulgisümptomitega, patsientide puhul reeglina ei ole. Saatekirjadel on sõltuvalt erialast 60–95 protsendil olemas korrektne saatmise põhjendus. Enamasti on tehtud patsiendile ka eelnevad vajalikud uuringud.
Seotud lood
Lääne-Tallinna keskhaigla neuroloogi Katrin Gross-Paju sõnul on valdav osa temale tehtud visiitidest olnud põhjendatud ning ka tehtud uuringute osas tal perearstidele etteheiteid ei ole.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla neuroloog Anne Perli sõnul suunatakse talle palju selliseid haigeid, kes tegelikult neuroloogi konsultatsiooni ei vaja.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.