Riigikogus: sotsiaalminister Helmen Kütt vastas riigikogu arupärimisel tervishoiutöötajate eesti keele oskuse kontrolli kohta.
Yana Toom Aastal 2013 Keeleinspektsioon andis välja oma tegevusaruande, kus seisab, et tervishoiu ja sotsiaalhoolde valdkonnas kontrolliti sellel aastal 725 töötaja eesti keele oskust. Kontrolli käigus tuvastati 519 ilma nõutava keeleoskuseta töötajat. Väärteomenetlust alustati 114 tervishoiutöötaja suhtes, kusjuures 77-le määrati hoiatustrahv ja 37-le kiirmenetluse korras rahatrahv kogusummas 3655 eurot. Vaadates Keeleinspektsiooni aruandeid, on näha, et tervishoiutöötajate keeleoskuse kontroll on muutumas üha aktiivsemaks. Nimelt, ainuüksi aastal 2013 kontrolliti sama palju tervishoiutöötajaid kui eelneval kolmel aastal. Aastal 2012 oli neid 226, aastal 2011 oli neid 387 ja aastal 2010 126. Nii et ühe aastaga kolme aasta norm täideti ja isegi rohkem.
Seotud lood
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) toetas 16 Ida-Viru Keskhaigla kolmandatest riikidest pärit arsti ning 20 tööks mitte vajalikul tasemel eesti keele oskusega meedikut tasuta eesti keele ja ühiskonna kursustega. Projekti eesmärk, mille osaks on ka 60-tunnise eesti keele ja kultuuri õppe kursus, on parandada eesti keele oskust, tutvustada riigi ajalugu ja ühiskonda ning elulaadi.
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) toetas 16 Ida-Viru Keskhaigla kolmandatest riikidest pärit arsti ning 20 tööks mittevajalikul tasemel eesti keele oskusega meedikut tasuta eesti keele ja ühiskonna kursustega.
Teisipäeval, 23. veebruaril kell 12 toimub Tallinna Arte Gümnaasiumis (Vilde tee 62) pidulik vabariigi aastapäeva aktus, kus sõlmitakse koostööleping alustamaks uue, tervishoiuteemalise kutsealase eelkoolitusega.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025