Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Apteekide seaduseelnõu turmtule all
Homme on riigikogus esimesel lugemisel seaduseelnõu, millega tahetakse radikaalselt reformida apteegiäri, kuid mille suhtes on ülikriitilised õiguskantsler, riigikontroll ja isegi valitsus.
Äripäev kirjutas kuu aega tagasi, et riigikogu menetlusse jõudis sotsiaalkomisjoni esitatud radikaalne seaduseelnõu (siis juhtis komisjoni veel IRLi liige Margus Tsahkna), mille jõustumisel saavad apteekide suuromanikud (üle 50%) olla vaid proviisorid. Lisaks ei tohi ravimite hulgimüüjail olla osalust apteegis ning ühes hoones tohib korraga tegutseda vaid üks apteek. Pikemalt loe artiklist „Radikaalselt apteekide kallale“.
Eesti Apteekide Ühenduse juhatusse kuuluv Tanel Terase leiab, et parlamendi sotsiaalkomisjonis apteegikorraldust muutva eelnõu arutelul seni toetust leidnud muudatused ei ole apteegiteenuse kättesaadavuse tagamiseks piisavad ning kui parlament ei suuda juba lähinädalatel piirata apteekide geograafilist paiknemist, on apteegisektori lähitulevik tume, kirjutas Postimees.
Täna riigikogus ravimiseaduse, riigilõivuseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu tutvustades märkis sotsiaalkomisjoni liige Margus Tsahkna, et on õige aeg vaadata laiemas ja pikemas perspektiivis, mida tahetakse tegelikult apteegiteenuse osutamise suhtes ette võtta, sest kõik osapooled ootavad muudatusi.
Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) saatis läinud reedel riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhofile arvamuse seaduseelnõu 615 ehk nn apteegiseaduse kohta. Ühenduse hinnangul ei takista eelnõu sellisel kujul piisavalt maa-apteekide linnadesse kuhjumist peale asutamispiirangute kehtivuse lõppemist.