Terviseameti avalike suhete juhi Iiris Saluri sõnul tunnevad eestlased kohati asjatut muret meile kaugete nakkushaiguste pärast, samas puudub igasugune kartus siin levinud viiruste ees – Eestis vaktsineerib end gripi vastu ainult 1 protsent elanikkonnast. Lääneriikides on see protsent üle 65, vahendas ERR.
"Meile tundub, et inimesed kardavad seda, mida ei ole mõtet karta. Kuigi meedia sellest kirjutab, siis kui me paneme need numbrid, mis on toimunud maailmas Ebolaga suhtesse meil Eestis alanud gripihooaja tavaliste numbritega, siis reeglina inimesed saavad aru, et see, mida nad tegelikult kartma peaksid või milleks nad valmistuma peaksid, on tavaline hooajaline gripp," rääkis Saluri Vikerraadiole antud intervjuus.
Seotud lood
Eesti biotehnoloogiafirma Icosagen hakkab koos Soome ettevõtte FIT Biotech Oy-ga välja töötama Ebola viiruse vastast vaktsiini ja bioloogilist terapeutikumi.
Kui Eestisse peaks saabuma Ebola-kahtlusega patsient, saab talle lõpliku diagnoosi panna alles siis, kui saabub vereanalüüsi vastus Rootsist. Ent muretsemiseks pole sotsiaalministeeriumi ega infektsioonikontrolli arsti kinnitusel põhjust.
Ebola viirusega nakatunute arv tõusis sel nädalal üle 9000. WHO prognoosib, et aasta lõpuks võib nakatunute arv Lääne- Aafrikas ulatuda 10 000 nädalas. Puudus on meedikutest ning abitöötajatest, vahendas ERRi portaal uudistesaadet "Aktuaalne kaamera. Nädal".
Meditsiiniuudised küsis novembri keskel, kas ja kuidas on Eesti haiglad soodustanud tervishoiutöötajatele gripivastast vakstineerimist. Ehkki haiglad pakuvad võimalust personalil end vaktsineerida, jääb kaitsesüstimine kohati siiski tagasihoidlikuks.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024