Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti Hambaarstide Liit protesteerib eile sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas olukorra vastu, kus vaatamata õppimisele arstiteaduskonnas ei saa hambaarstid pärast ülikooli lõpetamist kaasa arstidega võrdses ulatuses retseptiväljastusõigust.
Kirjas rõhutakse, et hambaarstide retseptiõiguse piiramine ettekäändel, et hambaarst ravib pelgalt hambaid, ei ole tõsiseltvõetav. Ka dermatoloog näiteks ei ravi loodetavasti kellegi hüpertooniatõbe, kuid ometi on tal õigus retsepti nimetatud haiguse ravimile välja kirjutada.
Ehkki hambaarstiks õpitakse arstiteaduse tudengitega koos arstiteaduskonnas, ei saa tulevased stomatoloogid ülikooli lõppedes kaasa samas ulatuses õiguseid ravimite väljastamiseks kui arstiteaduse lõpetanud. Miks see nii on?
Hambaarstid peavad alates sellest nädalast saatma andmeid tervise infosüsteemi (TIS) elektroonilise hambaravikaardiga ja selleks peavad nad ravi käigus tekkinud terviseandmed digitaalselt kirja panema.
Neli aastat tagasi oktoobri lõpul käisid õdede esindajad sotsiaalministeeriumis ametnikega arutamas, kas ja kuidas oleks neil võimalik saada õigus väljastada ravimiretsepte. Tänavu oktoobri lõpus saatis terviseminister eelnõu lõpuks kooskõlastusringile.