Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tehnoloogia arenduskeskuste toetuste otsustamine võib venida
Tallinna Halduskohus kohaldas täna Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse taotlusel esialgse õiguskaitse tehnoloogia arenduskeskuste (TAK) toetamise programmile, millega peatas toetuste väljamaksmise ja keelas EASil lõppotsuste tegemise.
Riin Ehin, Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Foto: Julia-Maria Linna
TAK toetuse eesmärgiks on edendada ettevõtjate tehnoloogiaalast arendus- ja innovatsioonitegevust ning parandada selle kättesaadavust. Perioodi 2014 –2020 meede on suunatud ettevõtetele ja teadusasutustele, kes on koostööna huvitatud uute toodete ja tehnoloogiate välja arendamisest.
Ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) on elevile ajanud mitmed tervisetehnoloogiate arenduskeskused (TAK) Eestis, sest veebruaris sõelutakse välja järjekordsed õnnelikud, kes saavad osa 40 mln abiprogrammist perioodil 2014-2020.
40 innovaatilist tervise- ja meditsiinitehnoloogia valdkonna ettevõtet käivitasid ühiseks tegutsemiseks klastri, ehk ühenduse, mis hakkab kandma nimetust Estonian Connected Health Cluster (ECHC). Ühistegevuse eesmärgiks on kasutada tänaseid inimeste tervise andmeid, luues nende abil uusi nutikaid teenuseid ja tooteid, ennetades terviseprobleeme, tõstes elukvaliteeti ja suurendada eksporti.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.