Apteekrite esindajad tõdevad, et praegu ei ole proviisoritel ja farmatseutidel piisavalt infot ravimialaseks nõustamiseks. Üheks lahenduseks oleks e-ravileht, mille apteekritele nähtavaks muutmist toetavad ka perearstid.
- Eesti Apteekide Ühenduse tegevjuht Kristiina Sepp Foto: Terje Lepp
Eesti Perearstide Seltsi juht Diana Ingerainen on seisukohal, et tänapäevases tervishoiusüsteemis on apteekidel väga oluline roll ja seda eelkõige ravimite osas. Apteekritest ei tea keegi paremini, kuidas ikkagi ravimeid võtta, mis ravim millega sobib ning kuidas ravimeid hoida, kinnitas Ingerainen. Eesti Perearstide Selts on teinud tema sõnul ettepaneku, et apteekritele oleks nähtav e-ravileht, mille alusel saaks ravimite nõustamist teha.
Seotud lood
Pereõdede Ühing pöördus sotsiaalministeeriumi ja ravimiameti poole palvega viia seadusandlus vastavusse nõuetega pereõe tööle, mis näeb muuhulgas ette ravimialast nõustamist ning alates oktoobrist võimaldab ka teatud retsepte välja kirjutada.
Kui haigekassa lootis e-konsultatsiooni juurutades, et patsient ei peagi enam füüsiliselt eriarsti külastama, siis tegelikult on täitunud pigem nende teine soov: patsiendid diferentseeritakse enne järjekorda panemist. Kokkuvõttes aga peaksid rahul olema kõik, sest vähenevad korduvad visiidid eriarstile.
Haigekassa ravimiosakonna juhataja Erki Laidmäe selgitas eilsel Meditsiiniuudiste ravimiseminaril, et e-ravilehe idee on veel toores, kuid loodetavasti saab selle väljatöötamisega siiski juba järgmisel aastal detailsemalt edasi minna.
Sotsiaalministeerium on teinud ettepaneku kutsuda osapooled ühise laua taha, et arutada e-ravimilehe arendusi, muu hulgas arutatakse, kas apteeker peaks nägema retseptile märgitud diagnoosikoodi.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!