Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ravimialane õigusruum ajakohastub
Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna nõunik Vivian Murd esitles Meditsiiniuudiste ravimiseminaril nelja ravimivaldkonda puudutava õigusakti muutmise plaane.
Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna nõunik Vivian Murd. Foto: Raul Mee
Üks muudatus puudutab pereõdedele retseptiõiguse andmist, teine tervishoiuteenuste loetelu muutmise korraldust, kolmas meditsiinivarustuse nõudeid laevadel ja neljandaks ravimiseaduse kavandatavaid muudatusi.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk tunnistas tänasel Meditsiiniuudiste ravimiseminaril apteekide omandipiirangutest rääkides, et veebruaris jõustunud ravimiseaduse muudatustest apteegisektorile tuleneda võivaid riske ei ole piisavalt maandatud ning kindlasti peaks neid teemasid veelkord arutama.
Muutustele ravimipoliitikas ja ravimiseaduses hinnangut andes peab nentima, et alates 2010. aastast puudub Eestis kehtiv ravimipoliitika. Seetõttu ei saa täna rääkida muudatustest ravimipoliitikas, vaid ad hoc korras tehtud üksikotsustest.
WHO leiab Eesti ravimite kättesaadavust analüüsides, et kuigi viimastel aastatel on riik teinud jõupingutusi, et müügilubade taotlemis- ja soodusravimi taotlemisprotseduure lihtsustada ning need võtavad nüüd ka oluliselt vähem aega, siis mõningad takistused on siiski. Näiteks soodusravimite taotluste hindamisele kuluv aeg.
Proviisorite koja juht Karin Alamaa-Aas rääkis Meditsiiniuudiste ravimiseminaril, et proviisorid on vaatamata levinud arvamusele valmis hakkama omanikuks.