Alanud nädalat tähistatakse Euroopas juba kaheksandat korda antibiootikumide teadlikkuse nädalana, mis seekord keskendub antibiootikumide vastutustundlikule kasutamisele.
Eri riikides läbi viidud uuringud näitavad, et antibiootikumide väljakirjutamine kasvab oluliselt hingamisteede viirusnakkuste perioodil. Terviseameti tellitud värske antibiootikumi teadlikkuse uuring kinnitab sama suundumust ka Eestis, vahendasid
ERRi teleuudised.
Üle poolte küsitlusele vastanutest arvas, et antibiootikumid tapavad viirusi. Tegelikult pole külmetus-haiguse või gripi korral antibiootikumidest aga mingit kasu, sest need lihtsalt ei mõju viirusnakkuste suhtes.
Seotud lood
18. novembril tähistatakse Euroopas arvult seitsmendat antibiootikumi teadlikkuse päeva, mis seekord keskendub antibiootikumide väärale kasutamisele ja sellest tulenevatele ohtudele. Suurimaks ohuks on antibiootikumide väära kasutamise järel väljakujunev antibiootikumresistentsus, mis määrab antibiootikumide tõhususe täna ja tulevikus.
9. novembril 2015 kell 16.00 kaitseb Kadri Tamme A. Linkbergi nim auditooriumis (Puusepa 8) filosoofiadoktori kraadi (PhD (arstiteadus)) taotlemiseks esitatud väitekirja „High volume haemodiafiltration in treatment of severe sepsis – impact on pharmacokinetics of antibiotics and inflammatory response" („Suuremahuline hemodiafiltratsioon raske sepsise ravis – toime antibiootikumide farmakokineetikale ning süsteemsele põletikureaktsioonile").
Kõige kangekaelsemate bakerite tõrjumiseks ei pruugi leiduda enam varsti sobivaid antibiootikume. ERR-ile antud intervjuus leiab möödunud nädalal paljulubavat antibakteriaalset ühendit kirjeldanud Bostonis asuva Northeasterni ülikooli mikrobioloog Kim Lewis, et võti võib peituda tumemikroobide poolt sünteesitavates antibakteriaalsetes ühendites.