Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kiivet: Paralleelselt tervishoiutöötajatega peab kasvama ka tugipersonali hulk
Rahvastik väheneb, aga eakate arv ja vajadus arstiabi järele kasvavad, kirjutab Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet.
Professor Raul-Allan Kiivet Foto: ÄP/Andras Kralla
Minister Arto Aas ütles õigesti: Eesti elanike arv väheneb ja valitsemiskulusid tuleb seetõttu vähendada. Küll aga jäi rehkendusest tegemata teine pool – rahvastiku vähenemine ei tähenda haigete arvu vähenemist ja et tervishoidu saab kokku tõmmata, kirjutab professor Raul-Allan KiivetPostimehes.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ütles intervjuus Meditsiiniuudistele, et kui rääkida 10% tugiteenistuste töötajatest (keda peaks haigla koondama, toim), siis sellist ülesannet ei saanud riigis ükski asutus ja selle elluviimine viitab mitmete tugiteenuste sisseostmise kohustusele ning eeldab sellest johtuvaid ümberkorraldusi.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember nimetas struktuuritoetuse meetme valikukomisjoni TÜ meditsiiniteaduste valdkonna esindaja.
16. detsembril toimunud Tartu ülikooli arstiteaduskonna nõukogu võttis kindlalt vastu seisukoha, et sotsiaalministeeriumi poolt kahele regionaalhaiglale tehtud personali kärpekohustus on ebamõistlik.
Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto sõnas, et riigi soovitus hakata teatud teenuseid sisse ostma ja seeläbi saavutada kokkuhoid abipersonali kuludes, on 15 aastat tagasi läbi mängitud - see ei tasu ära.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.