Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riik on asunud kärpima, ehkki analüüsi kui palju ja kust täpselt on mõistlik näiteks haiglate puhul kärpida, ei ole tehtud, nentis riigikontrolör Alar Karis.
Riigikontrolör Alar Karis Foto: Andres Haabu
Alar Karis rääkis „Aktuaalses kaameras“, et vaidlus on paljuski tekkinud erinevate seisukohtade tõttu ning kumbki osapool leiab, et tal on õigus, vahendasid ERR uudised.
16. detsembril toimunud Tartu ülikooli arstiteaduskonna nõukogu võttis kindlalt vastu seisukoha, et sotsiaalministeeriumi poolt kahele regionaalhaiglale tehtud personali kärpekohustus on ebamõistlik.
Koondatavate kohtade järgi saavad sotsiaalministeeriumi valitsusalas suurima löögi kaks suurhaiglat, Tartu ülikooli kliinikum (TÜK) ja Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH). Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske usub, et suutlikkust neil haiglatel koondamiseks on, kirjutab Eesti Päevaleht.
Tartu Arstide Liit toetab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse, Eesti Arstide Liidu ja Tervishoiutöötajate Kutseliidu seisukohta, et tugipersonali vähendamine Kliinikumis 85 töötaja võrra, ilma eelneva sisulise analüüsita, ei ole otstarbekas ega soodusta valitsuskulude vähendamist, kirjutab liit tervise- ja tööministrile adresseeritud toetuskirjas.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis Meditsiiniuudiste konverentsil "Meditsiin 2016", et avaliku sektori töötajate koondamise eesmärk pole mitte raha kokkuhoid tervishoiusektoris, vaid inimressursi efektiivne kasutamine. Haiglate puhul tähendab see seda, et tervishoiutöötajaid on vaja juurde, kuid tugiteenuste osutajate hulka tuleks vähendada.