Teaduspargi Tehnopol eestveetav tervisetehnoloogia klaster Connected Health on poole aasta jooksul aidanud neljal ettevõttel siseneda välisturgudele - kolm ettevõtet alustasid müüki Leedus, üks ettevõte USAs.
- Connected Health tervisetehnoloogia klaster. Foto: Erakogu
Tänu klastrile on 14 ettevõtet leidnud koostööpartneri huvipakkuval välisturul ning kolm ettevõtet on tulnud turule uue toote või teenusega. Klastri liikmete vahel toimuvad ka ühisarendused.
„Meil on hea meel, et tänu klastrile on mitmed ettevõtted saanud vajalikku abi ja kontakte välisturgudele minemiseks või uue tootega turule tulemiseks. Connected Health klastri üheks oluliseks sihiks on ka liikmetega koostöös välja arendada uusi rahvusvahelisi tooteid ning lahendusi, mis aitavad Eestis eraettevõtetel tervise valdkonnas sujuvamalt oma tooteid ja teenuseid pakkuda“ lausus klastri juht Külle Tärnov.
Tänaseks on alustatud kahe sellise ühisarendusprojektiga - „Tervise ja haiguse andmete ühendamine“ ning „Lapse laborianalüüside selgituste pakkumine HealthDiary ja LabToWellness platvormide liidestamise kaudu“. Lähiajal on algamas järgmised kolm ühisarendust.
„Esimese projekti eesmärgiks on töötada välja ja testida andmete vahetamise ahelat projekti partnerite poolt kokkulepitud standardiseeritud andmetega. Kasutades loodud raamistikku jõuavad ühes infosüsteemis sisestatavad inimese terviseandmed teise rakendusse lugemiseks ja kuvamiseks. Raamistik ja sellele ehitatud teenused loovad üksteist toetava organismi. Eksportides tervet „komplekti“ on väikestel tervisetehnoloogia ettevõtetel võimalik mõjuda uutel turgudel suurema tegijana ja pakkuda ühekorraga rohkem väärtust.“ selgitas Tärnov.
Ühisarenduspartnerid on Affecto Eesti, MediSoft, Cognuse, Abtram29, Nortal, ThinkLab, Netiarst ja HealthDiary.
„Teise projektiga tõlgendatakse laste kaks-kolm enamlevinud laborianalüüsi tulemused lapsevanemale arusaadavaks lapse terviseseisundi ja riskide kirjelduseks. Lahendust valideeritakse nii perearstide kui ka lapsevanematega, et tagada osapooltele praktiliselt sobivaim tulem. Kogutud liidestuskogemust ja kasutajasõbraliku info kuvamise põhimõtteid jagatakse kõigi klastri partneritega, et sarnaseid projekte ette võttes teha seda efektiivsemalt ja tulemuslikumalt,“ lisas Tärnov
Klastri liikmete arv kasvab jõudsalt – tänase seisuga on klastril 54 liiget, neist 12 iduettevõtet, 17 tervise IT ettevõtet, 8 biotehnoloogia ja farmaatsia ettevõtet, 5 arenduskeskust, 3 ülikooli, 7 tervishoiuasutust, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tartu Biotehnoloogia Park.
TAUST
Connected Health klaster on osa European Connected Health Alliance’i (
http://www.echalliance.com/) kümnest partnerorganisatsioonist. Connected Health klastrit juhib Tallinna Teaduspark Tehnopol, kellel on üle kümne aasta kogemust tervisetehnoloogia ettevõtete toetamisel ja tervisetehnoloogia on üks kolmest Tehnopoli fookusvaldkonnast.
Klaster on väga oluline meede antud valdkonna fokusseeritud arendamisel läbi täiendavate ressursside ja laiema sünergia. Alates septembrist 2015 toetab klastrit EAS klastri meetme kaudu.
SA Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol toetab uute perspektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõttu ja kiirendab tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengut läbi Prototroni ja Startup Inkubaatori programmi ning IKT, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia valdkonna äriteenuste.
Ärilinnak on pidevas arengus ning täna tegutseb siin ligi 200 kasvavat tehnoloogiaetevõtet, millele lisandub igal kuul uusi alustavaid startup ettevõtteid. Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt.
Autor: Pressiteade
Seotud lood
Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health avas veebilehe, mis koondab endas 46 liikme info, klastriga seonduvate tegevuste info ja uudised.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla on Eesti tipphaigla, mille põhiväärtused on patsiendikesksus, professionaalsus, uuendusmeelsus ja meeskonnatöö, ning eesmärgiks olla õppe-, teadus- ja arendustöö eestvedaja meditsiinis ja tervishoius.
Septembri lõpus toimus klastri Medicine Estonia eestvedamisel esinduslik visiit Aserbaidžaani pealinna Bakuusse.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!