Suurbritannias tulid tuhanded arstid tänavatele streikima, et toetada läbirääkimistel valitsusega nõudmisi uute palgatingimuste üle.
- Eestis toimus tervishoiutöötajate streik 2012. aastal, algas 1. oktoobril ja kestis kokku 25 päeva. Pilt pärineb sellest ajast. Foto: Andras Kralla
Tegemist on esimese korraga Suurbritannia riikliku tervishoiusüsteemi ajaloos, kui arstid streigivad, kirjutas
ERRi uudised.Tuhanded arstid tulid kaheks päevaks välja, et näidata, kuidas neile ei meeldi valitsuse kavandatud põhjalik palgasüsteemi muutus. Protesteerimas ei ole kõik arstid, vaid nn noorarstid ehk need, kel on arstikogemus kuni 10 aastat. Streigi pärast on tühistatud üle 125 000 arstikohtumise. Edasi on lükatud üle 10 000 operatsiooni, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Valitsuse ja briti meedikute assotsiatsiooni läbirääkimised lõppesid jaanuaris tulemusteta ning valitsus teatas veebruaris, et kehtestab ühepoolselt uued tariifid. Nimelt oli erakonna valimislubadus suurendada arstide teenust nädalavahetusel. Praegu saavad noorarstid lisatasu öövahetuse ja nädalavahetusel töötamise eest, kuid valitsus tahab suvest ühepoolselt kehtestada reeglid, mille kohaselt laupäeva päeval töötamine oleks tavatasuga, kuid samas tõstetakse kõigil arstidel põhipalka.
Terviseminister Jeremy Hunt kutsus meedikuid mitte peatama erakorralist meditsiiniteenust, kuid kinnitas samas, et valitsust ei saa väljapressimisega survestada.
Seotud lood
Kuigi Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise kampaania eestvedajate üks põhilubadusi oli lisaraha suunamine riiklikku tervishoidu, ütles peaminister Theresa May, et tegelikkuses seda Brexiti järel oodata ei ole.
Briti peaminister Theresa May lubab oluliselt suurendada riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) rahastamist, kasutades raha, mis seni on läinud Euroopa Liidule.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.