Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eksperdid: 2030. aastaks HIVi Eestist kaotada on võimatu
Eesti on aastaid olnud üks kiirema HIVi levikuga riike maailmas.
Üks ja ühtlasi kõige tõhusam ennetusmeetod on HIV-i kiirtest, mis on kasutajasõbralik, lihtsasti omandatav ning testi tulemused saab kätte ühe minutiga.
Foto: ÄP/Julia Maria Linna
Kokku on Eestis aastate jooksul diagnoositud HIV 9368 korral ning käesoleval aastal on viirusega nakatunud juba 105 inimest, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalne kaamera".
Konkursile HIVdigital laekus tähtajaks 14 digilahenduse ideed, mis kõik on suunatud HIV valdkonna probleemide lahendamisele infotehnoloogia võimalusi kasutades. Ootame arendustiimidega liituma programmeerijaid, disainereid ja HIV asjatundjad.
Professor Irja Lutsar rääkis eile projekti HIVdigital töötoas, et HIV teste tehakse palju – skriininguid tehakse näiteks doonoritele ja rasedatele, kuid Eesti probleem on pigem see, et õiged inimesed ei saa testitud ning haiged ei jõua arsti juurde.
Eestis on tänavu HIV diagnoositud 158 inimesel ja aidsi haigestumine on tuvastatud 30 korral. Ehkki aasta pole veel lõppenud, on aidsi diagnoositud juba rohkem kui möödunud aasta peale kokku.
esti tervisetehnoloogia klaster Connected Health ja GlaxoSmithKline Eesti hakkavad ellu viima projekti HIVdigital. Täna toimub esimene töötuba, kuhu kogunevad HIV+ teemaga seotud võtmeisikud riigi, teenuseosutajate ja patsientide poolelt, et leida digilahenduse ideekonkursile probleemipüstitus.