Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Jevgeni Ossinovski: tervishoid vajab lisaraha
Ravikindlustuse eelarve seis on pingeline ning vajab lisaraha, kuid ettepanek suurendada inimeste omaosalust pole tõsiseltvõetav, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tänasel haiglate liidu sügiskonverentsil peetud kõnes.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Foto: Raul Mee/ÄP
„Meie patsientide omaosalus ligineb juba 25 protsendile. See on kriitiline piir, millest alates hakkab omaosalus oluliselt mõjutama terviseteenuste kättesaadavust ja enim kannatab ühiskonna vaesem osa,“ ütles Ossinovski. „Solidaarne ravikindlustus on tänase tervishoiukorralduse üks nurgakivisid, mis tagab vajaliku abi sõltumata inimese sissetulekust. Kõigile ühetaoliste tervishoiuteenuste kättesaadavuse tagamine on maksumaksjale tervikuna odavam kui hiljem vältimatu abi osutamine.“
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rõhutas, et rasked ajad saabusid haigekassale juba kümmekond aastat tagasi, kuid pidevalt kasvanud maksulaekumised on kriisile otsavaatamist kogu aeg edasi lükanud.
Paljud Euroopa riigid on avanud tervishoiuteenuseid vabale konkurentsile, aga meil on erasektori raha tervishoiust põgenenud. See on viga, kirjutab riigikogu liige Aivar Sõerd (RE).
Eesti ravikindlustuse ideoloogia on tänapäeva üks arhailisemaid ja hiiliva sotsialismi tunnustega.
Viimasel ajal on palju juttu haigekassa esimese poolaasta eelarvedistsipliinist. 33 miljoni euro suurune puudujääk on esile kutsunud eri kaaluga reaktsioone, leiab tervishoiuekspert Georg Männik.
Tervishoidu pisikese lisaraha toomine praegu enam selle kättesaadavust sisuliselt ei paranda, vaja on suurt ja aastatepikkust tööd, kirjutab meestearst Margus Punab enda Facebooki postituses.