Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
HPV riiklik vaktsineerimine tuuakse aasta võrra ettepoole
Kui algselt plaaniti neidude HPV vaktsineerimine käivitada 2018. aastal raha taotlusega, siis uue koalitsiooni otsusega toimub protsess kiiremini – eelarvevahendid vaktsiinide hankeks on olemas juba 2017. aastal.
Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Martin Kadai selgitas, et ministeeriumi juures tegutsev immunoprofülaktika ekspertkomisjon tegi mais ettepaneku lisada tüdrukute HPV vaktsineerimine immuniseerimiskavasse. Vaktsineerimise põhisihtrühm on 12aastased tüdrukud. Ministrile tutvustati ettepanekut juunis ning sotsiaalministeerium otsustas vajalikud vahendid taotleda 2018. aastal. Uue koalitsiooni otsusega toimub tema sõnul see protsess kiiremini – eelarvevahendid vaktsiinide hankeks on olemas juba 2017. aastal.
Tartu Tervishoiu Kõrgkool soovib pakkuda õe ja ämmaemanda õppekavade üliõpilastele valikainet Immuniseerimine, mille läbimisel ei pea tudeng tulevikus enam uuesti läbima eraldi 16tunnist immuniseerimisealast täiendõppekursust.
Sotsiaalministeerium kavatseb seoses järgmisest aastast käivituva HPV-vastase riikliku vaktsineerimisega alustada meedikute teavitamist aasta teises pooles. Vaktsiinitootjat veel leitud ei ole, kuid konkurentsis on kolm ravimifirmat.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.