Tallinna linn korraldab valveapteegi pidaja leidmiseks hankeid, millest senise võitja konkurendid isegi teadlikud pole.
- Tõnismäe apteek Foto: Eiko Kink
„Pakuks küll, aga pole teada, millal hanked toimuvad,“ selgitas Ülikooli Apteegi juht Reet Teng põhjusi, miks nemad pole kunagi tahtnud Tallinna ööapteegi (ehk valveapteegi) teenust pakkuda. Ka Benu apteegi tegevjuht Kaidi Kelt kinnitas, et neidki pole kunagi sellisele hankele kutsutud. Ta lisas, et omal algatusel on väga keeruline pakkumist teha, kui pole teada, millal on valveapteegi teenus lõppemas ja hakatakse uut teenusepakkujat otsima. Nii ongi viimase 13 aasta jooksul pidanud Tallinnas valveapteeki firma, mis praegu kasutab kaubamärki Südameapteek. Alguses kesklinnas, hiljem lisaks ka Lasnamäel.
Seotud lood
Südameapteekide ketti omav Pharma Holding ostis Põlvas ja Räpinas tegutsevalt Aster Apteegilt neli apteeki. Tehingule on heakskiidu andnud ka konkurentsiamet.
Kokku on üle Eesti kolm valveapteeki kahes linnas - Tallinnas ja Tartus. Ka nn ööapteeke on vaid kaks - üks Tallinnas, teine Tartus.
Eri apteegiketid alustasid juba kevadel kohe pärast nn ortoosiskandaali tekkimist ettevalmistusi selleks, et ortoose saaks rohkem müüa apteekides. Septembriks ongi nad jõudnud TOP 5 müüja sekka.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.