Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuidas ravida korruptsiooni meditsiinisektoris?
Korruptsioon kardab valgust, mistõttu on läbipaistvus selle vältimise efektiivseim meede, leiavad advokaadid Olivia Kranich ja Norman Aas.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhtide vastu esitatud kuriteokahtlustustuste kohta ei ole võimalik enne eeluurimise lõppu ja kohtuvaidlusi väita, kas tegemist on korruptsiooniga või mitte, ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juht Erkka Jaakkola.
Nii Eestis kui ka Euroopa Liidus korraldatud küsitlused korruptiivsuse kohta on näidanud, et umbes 10% juhtudest tuleb meedikutele anda altkäemaksu või meelehead. See teeb tervishoiust kõrgeima korruptiivsuse riskiga valdkonna.
Ravimitootjate Liit pöördus ministeeriumi poole ettepanekuga karmistada ravimiseadust nii, et see keelustaks täielikult kingituste tegemise meedikutele. Sotsiaalministeerium tõdeb aga, et selline muudatus oleks Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga vastuolus.
Lisaks hiljuti avalikuks tulnud hoolduskliiniku altkäemaksu juhtumile on Eesti tervishoius viimase mõne aasta jooksul aset leidnud neli suuremat kohtuasja, kus teemaks altkäemaksu võtmine või korruptiivne käitumine.