Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Brexit võib valusalt lõigata ka ravimitööstust
Euroopa Liit on on pidamas läbirääkimisi ELi ja Ühendkuningriigi vaheliste suhete üle seoses viimase lahkumisega liidust, puudutatud on ka ravimisektor.
Rahvusvahelise ravimifirma LEO Pharma Euroopa regiooni tegevjuhi asetäitja ja Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni liige Guillaume Clement pöördus Eesti Sotsiaalministeeriumi poole seoses Ühendkuningriigi lahkumisega Euroopa Liidust (Brexit) ja selle toimingu mõjudega ravimitööstusele ja patsientidele Eestis.
Kuigi Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise kampaania eestvedajate üks põhilubadusi oli lisaraha suunamine riiklikku tervishoidu, ütles peaminister Theresa May, et tegelikkuses seda Brexiti järel oodata ei ole.
Vaadates tagasi aastale 2017 saab välja tuua mitu olulist siseriiklikku, aga ka rahvusvahelist sündmust, kirjutab ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp.
Euroopa ravimiameti EMA uus asukoht otsustati viia Amsterdami, kuid siiani pole veel selge, kes hakkab edaspidi täitma Suur-Britannia ülesandeid EMA juures.
Eelmisel nädalal toimunud kohtumisel oli laual palju erinevaid teemasid - näiteks ravimite kättesaadavuse probleemid, koostöövõrgustiku efektiivsus ning järelvalve tugevdamist. Vastu võeti ka müügiloa taotlemise protsessi hea tava juhend, rääkis ravimiameti juht Kristin Raudsepp.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!