Arstide väljaõppe peamine kitsaskoht on väljaõppe ebaühtlus, leiab Praxis oma värskes uuringus.
- Eesti Nooremarstide Ühenduse esindaja Helen Reim Foto: Terje Lepp
Mõttekoja Praxis juhi Tarmo Jüristo sõnul on eriarstide väljaõpe pälvinud Balti riikides palju kriitikat, kuid seni pole tehtud ühtki analüüsi, kus oleks õppe kvaliteeti ja korraldust süsteemselt uuritud. Analüüsist selgub, et peamine kitsaskoht on väljaõppe ebaühtlus. „On asutusi, kus residentuuriõpe on väga heal tasemel. Teisalt tunnevad residendid ja juhendajad, et sisuliseks juhendamiseks puudub aeg ja oskused. Analüüsi peamine soovitus on luua miinimumnõuded, mis tagaks arstide väljaõppe ühtlasema kvaliteedi,“ sõnas Jüristo.
Seotud lood
Kui peremeditsiini residentuuri tahetakse pikendada aasta võrra juba 2019. aastast, siis anestesioloogia ja intensiivravi residentuuri pikendamise ettepanek sai praegu ministeeriumilt eitava vastuse.
Eesti Naistearstide Selts pöördus terviseministri poole palvega pikendada sünnitusabi ja günekoloogia residentuuri nominaalset õppeaega senise nelja aasta asemel viiele aastale.
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega plaanitakse pikendada peremeditsiini residentuuri kestust kolmelt aastalt neljale.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaat juhib sotsiaalministeeriumi tähelepanu ülikooli residentuuri korralduskuludeks ette nähtud rahaliste vahendite suurendamise vajadusele, tuues välja, et need on püsinud muutumatuna juba viimased kuus aastat.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025