Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
TÜ hakkab arendama patsiendiohutuse uurimiskeskust
Tartu Ülikool hakkab Euroopa Komisjoni rahastusel arendama patsiendiohutuse uurimiskeskust.
Tartu Ülikooli sisehaiguste vanemteadur Kaja Põlluste. Foto: uttv.ee
Patsiendiohutusega on kogu maailma tervishoius suuri probleeme. Ligikaudu kümnendik patsientidest kogeb WHO andmetel tervishoiuteenuse osutamisega kaasnevat kahju ja igal aastal toob see kaasa umbes 23 miljonit eluaastat tervisekadu. Ohutuma tervishoiu üks tähtis eeldus on teadusuuringute edendamine patsiendiohutuse valdkonnas. Selle arendamiseks sai Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi sisekliinik Euroopa Komisjonilt enam kui 300 000 eurot toetust.
Täna, 17. septembril, tähistatakse rahvusvahelist patsiendiohutuse päeva. Intervjuus Meditsiiniuudistele tõdeb Pärnu haigla kvaliteediteenistuse juhataja doktor Teele Orgse, et Eestis pole patsiendiohutuskultuuri jõudnud veel tekkida.
17. septembril tähistatakse esmakordselt ülemaailmset patsiendiohutuse päeva, et tõsta teadlikkust tervishoius esinevatest välditavatest ravivigadest ning nende ennetamise võimalustest.
Möödunud nädalal kooskõlastusringile saadetud patsiendikindlustuse seadusega paralleelselt tehakse õigusruumis ka muudatusi, mis aitaksid kaasa ravivigadest teavitamise ja neist õppimise süsteemile.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste tutvustas konverentsil Meditsiin 2019 sotsiaalministeeriumis väljatöötamisel olevat patsiendikindlustuse seadust (PKS), mis peaks jaanuaris jõudma avalikule kooskõlastusringile.