Jaanuaris sündis kolm last, kelle emadel kasutati esimest korda Eestis välja töötatud personaalmeditsiini viljatusravi plaani, mis aitas neil lapseootele jääda.
Personaalmeditsiini programmiga alustati Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ja Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) viljatusravikliinikutes 2019. aasta alguses. Patsientideks valiti paarid, kellel varem ei olnud õnnestunud korduvate katsete järel rasestuda ning kelle viljatuse põhjus oli jäänud arstidele ebaselgeks. Kokku osales aasta jooksul programmis 50 viljatusravi patsienti, kellest õnnestus rasestuda seitsmeteistkümnel. Tänaseks on sündinud personaalmeditsiini abil kokku kolm last.
Liis Toome, kes on Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja, arutles 29. novembril lastehaigla juubelikonverentsil teemal: "Põhja-Eesti naiste- ja lastekliinik: kas ulmeline või reaalne tulevik?"
2020. aasta algusest alustab Soome Tyksi naistekliinik laiemalt sugurakudoonori teenuse pakkumist, mis võimaldab ka üksikutel naistel ja lesbipaaridel see teenus saada avaliku raha eest.
Eestis tehti 2018. aastal 3011 viljatusravi tsüklit, mis on viis protsenti enam kui aasta varem, selgus Tervise Arengu Instituudi avaldatud statistikast. Kasvutrendis on ka protseduuride arv, mida haigekassa ei kompenseeri.
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ja Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) viljatusravikliinikud ning Nova Vita erakliinik alustasid koostööd Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse Täppismeditsiini laboriga, et võtta viljatusravis julgemalt kasutusele personaalmeditsiini lahendused.