Võtsime kokku eri allikatest koroonaviiruse suremuse protsendid. Ilmneb, et surma tõenäosus on gripiviirusest suurem, aga seni arvuliselt on juhtumeid veel kordades vähem.
- Koroonaviiruse hirmus maski kandev laps Hiinas. Foto: Shutterstock
Kõige suuremas ohus on vanad ja kaasuvate haigustega inimesed, kirjutab
BBC. Praegu loetakse suremuse protsendiks alla 50aastastel puhul vähem kui 0,5%. Eriti madal on suremus laste puhul, kes isegi eriti ei haigestu viirusse eriti või vähemalt pole neil erilisi sümptomeid. Suremus kasvab aga 8% peale inimeste seas, kes on 70ndates ja 15% peale üle 80aastaste puhul. Paljud allikad kirjeldavad, et surevad rohkem mehed.
Peaaegu 11% surnud inimestest on olnud südamehaiged, 7% on olnud diabeet ja 6% mingi kaua kestnud kopsuhaigus. Koroonaviirusest põhjustatud kopsuhaigus on päris pika kuluga, keskmiselt 6 nädalat.
Suremuse protsendid on nii ja naa
Praegustel hinnangutel tapab viirus umbes 1% haigestunud inimestest, mida on siiski rohkem kui gripi puhul. Samas on seda märksa vähem kui SARSi (10%) ja MERSi (34%) või Ebola (50%) puhul.
Wuhani koroonaviiruse (SARS-CoV-2) haigete kohta on välja käidud aga ka järgmised numbrid, mis lähtuvad konkreetselt juba paranenud või juba surnud inimestest: terveks on saanud 30 053 (91,6%) ja surnud 2764 (8,4%) inimest.
Seotud lood
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!