Koroonakriisi ajal maksuvõlglaste nimekirja sattunud suuremad kliinikud kinnitavad, et tegelikult on tegemist maksude ajatamisega ning võlgnevuseks seda nimetada pole päris õige.
Möödunud nädalal kirjutas Äripäev, et koroonakriisiga on Eesti maksuvõlglaste nimekirja lisandunud üle 10 000 ettevõtte, kellest mõnedki on end nimekirjast avastades pettunud. Nimekirjas oli ka tervishoiusektori esindajaid.
Haigekassa tasub hambaarsti juures COVID-19 kaitseks kuluvate isikukaitsevahendite eest vaid haigekassa lepingupartnerite juures ja vaid haigekassa rahastatavate teenuste korral, tasuliste teenuste korral ja nende hambaravikabinettide puhul, kel haigekassaga lepingut pole, tasub isikukaitsevahendite eest patsient.
Hambaarstide Liidu presidendi Piret Väli sõnul läheb hambaravi ainuüksi koroonaviiruse tõttu pruugitavate isikukaitsevahendite tõttu ühe visiidi kohta 41 eurot kallimaks.
Esimesed meditsiiniettevõtted on saamas töötukassalt kaheks kuuks palgatoetust seoses eriolukorraga, neist kõige suuremale töötajaskonnale saab toetust Taastava Kirurgia Kliinik.
Terviseamet peatab COVID-19 nakkuse leviku vältimiseks plaanilise ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus lõpetatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid.