Reedel esitas Pfizer USA toidu- ja ravimiametile (FDA) taotluse oma koroonavaktsiini kandidaadile erakorraliseks kasutamiseks loa saamiseks ja FDA vaktsiini nõuandekomitee peaks kogunema 10. detsembril. USA valitsuse koroonavaktsiini väljatöötamise rühma juhi Moncef Slaoui sõnul tähendab see, et kui luba antakse, võib vaktsiini järgmisel päeval kasutusele võtta.
Kui varem on edukatest koroonavaktsiini katsetustest teatanud Pfizer ja Moderna, siis eile andis maailmale edusammudest teada ka AstraZeneca, kes arendab seda koos Oxfordi ülikooliga.
COVID-19 vaktsiini arendav biotehnoloogiaettevõte Moderna andis teada, et nende vaktsiinikandidaat näitas esialgsete tulemuste kohaselt kolmandas uuringufaasis kõrget tõhusust ning vaktsiinikandidaat säilib madalatel temperatuuridel senihinnatust kauem.
Koroonavaktsiinide soetamiseks on Euroopa Komisjon sõlminud praeguseks viie ravimitootjaga eellepingu ning peab läbirääkimisi veel kahega. Eesti on ühinenud kolme eellepinguga.
Valitsusliikmed andsid tänasel istungil heakskiidu Eesti ühinemisele vaktsiinitootjaga Pfizer/BioNTech sõlmitava eelostulepinguga COVID-19 vaktsiini soetamiseks. Eesti soetab Pfizer/BioNTech vaktsiini lepinguga meile ettenähtud maksimaalses mahus ehk 300 000-le inimesele, mis võimaldab katta riskirühmade vaktsiinivajaduse.