EMA lükkab ümber uudised Sputniku müügiloa saamise kohta
Euroopa Ravimiamet teatas 10. veebruaril, et erinevalt levivatest kuulujuttudest ei ole nad saanud Venemaa Gamaleya riikliku epidemioloogia ja mikrobioloogia keskuse välja töötatud koroonavaktsiini Sputnik V eelhindamise ega müügiloa taotlust.
Koroonavaktsiin Sputnik V (Gam-COVID-Vac). Foto: Shutterstock
Sputnik V (Gam-COVID-Vac) arendajad on saanud Euroopa Ravimiametilt (EMA) teaduslikke nõuandeid, milles sõltumatud eksperdid pakkusid neile uusimat regulatiivset ja teaduslikku juhendit oma vaktsiini väljatöötamiseks. Kooskõlas ameti läbipaistvuspoliitikaga on vaktsiin lisatud COVID-19 ravimite ja vaktsiinide nimekirja, mis on saanud ametilt teaduslikke nõuandeid.
Osa Venemaal tegutsevatest Soome ärimeestest on ennast seal juba Sputnikuga vaktsineerida lasknud, rääkis soomlaste Venemaal käivat äri edendava East Office’i tegevjuht Lauri Veijalainen Kauppalehtile.
Suurbritannia ravimifirma AstraZeneca alustab peagi koostööd Venemaa Gamaleja instituudiga, et selgitada välja võimalused kahe erineva koroonavaktsiinikandiaadi kombineerimiseks.
Vaktsiinide võidujooksus on edukamaks osutunud uut tüüpi vaktsiinid. Ka AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli koostöös arendatud koroonavaktsiin annab organismile kätte juhendi, kuidas toota ise antigeeni, ent sel korral maskeeritakse vajalik info adenoviiruse kesta sisse.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!